Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

Warsztaty szydełkowe

Dodany: 2018-11-23

Książka to najlepszy przyjaciel na jesienne i zimowe wieczory. Oczywiście nie wszyscy tak uważają, a przekonaliśmy się o tym na zorganizowanym przez Bibliotekę w Olszance warsztatach szydełkowych. Takie spotkanie odbyło się 20listopada, w tym roku po raz trzeci i tym razem pasjonaci robótek szydełkowych nie zawiedli. Aż 17 pań doskonaliło swoje umiejętności w tej dziedzinie i wydawało się już wszystko widzieliśmy, ale oczywiście i tym razem zostaliśmy mile zaskoczeni. Po raz pierwszy obejrzeliśmy wykonane tą metodą: spiralki, bałwanki, motylki, baranki, kwiatki i chusty. Funkcji instruktora warsztatów po raz kolejny podjęła się Zofia Romaniuk z Próchenek, sołtys wsi, która zdradziła sposób robienia ażurowej bombki. Oczywiście wszystkie uczestniczki doskonale poradziły sobie z tym zadaniem. Także przed nami jeszcze wiele spotkań, na których będziemy poszerzać wiedzę w tej dziedzinie i wspólnie wymieniać doświadczenia.
Na spotkaniu odbyła się również degustacja serów podpuszczkowych przygotowanych przez Martę Izdebską z Bejd.
Znalazło się również coś słodkiego. Poznaliśmy smak tortu przygotowanego przez Ewę Mikiciuk z Próchenek. Prawie każda kobieta piecze różne ciasta, ale przygotowanie dobrego tortu, to nie lada wyzwanie. Pani Ewa zdradziła nam sekrety pieczonych przez nią tortów i ciast. Taka wymiana doświadczeń, jest bezcenna, tym bardziej, że każdy może skorzystać ze sprawdzonych porad.
Pozostałe gospodynie naszej gminy na pewno mogą żałować, że nie skorzystały z zaproszenia Biblioteki, spędzenia czasu w gronie innych mieszkanek i pozyskania dużej ilości cennej wiedzy.


[Logowanie]