Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

Działo się działo

Dodany: 2018-08-07

Niecodzienne wydarzenie w naszej gminie odbyło się 5 sierpnia na placu przy OSP Olszanka. Dotarł do nas Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji 2018 – KARAWANA. Z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Olszance, przy ogromnym wsparciu finansowym i merytorycznym Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie, mieliśmy okazję obejrzeć profesjonalny spektakl teatru dla dzieci „Zielonomi” w wykonaniu teatru JaSię, a dla dorosłych zaprezentował się teatr Makata w sztuce „Wesele”. Na zakończenie mieliśmy okazję zobaczyć spektakl ogniowy „Alicja w Krainie Czarów” w wykonaniu grupy teatralnej Teatr Ognia ANTIDOTUM. Czas między spektaklami został wzbogacony rodzinnymi animacjami prowadzonymi przez doświadczonych animatorów ze Stowarzyszenia Pedagogów Animatorów KLANZA . Bardzo bogaty program festynu sprawił, że każdy znalazł coś dla siebie. Udział w prezentacjach był całkowicie bezpłatny.
Nie zabrakło również coś dla ciała: grillowanych kiełbasek, pierogów z różnymi farszami, domowych ciast, waty cukrowej i lodów. Głównym sponsorem imprezy byli Państwo Hanna i Marcin Woźny. Bardzo dziękujemy za wielkie serce, życzliwość i szczodrość. Wszyscy mieszkańcy naszej gminy są bardzo wdzięczni, że mogli uczestniczyć w tak udanej imprezie.

Za wsparcie finansowe dziękujemy również :
Gminie Olszanka
Starostwu Powiatowe w Łosicach
Radzie Sołeckiej Wsi Olszanka
Państwu Urszuli i Romanowi Domańskim
Jerzemu Filipiukowi - przewodniczący Rady Gminy w Olszance
Michałowi Soszyńskiemu – radnemu Gminy Olszanka
Serdecznie dziękujemy również za wsparcie rzeczowe:
Sklep Mila w Łosic
Krynica Vitamin S.A. w Dziadkowskich
Za szczególne zaangażowanie, wkład pracy i bezinteresowną pomoc w przygotowaniu i realizacji zadań związanych z projektem Karawana – Wędrującym Festiwalem Sztuki i Animacji 2018 gorąco dziękujemy:
Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszance i w Szydłówce
Kołom Gospodyń Wiejskich z: Olszanki, Radlni, Dawid, Korczówki, Kol. Korczówki, Próchenek oraz Szawłów
oraz Gminnemu Ośrodka Pomocy Społecznej w Olszance[Logowanie]