Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

MIEJSCA SZCZEGÓLNE

Dodany: 2018-06-27

„Miejsca szczególne” projekt realizowany przez Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie we współpracy z Gminną Bibliotekę Publiczną w Olszance.

Projekt „Miejsca szczególne” był realizowany w Olszance i Korczówce, w dniach od 18 do 28 czerwca br. W ramach projektu powstały dwa malowidła na dwóch lokalnych przystankach autobusowych. Ale to nie wszystko…praca twórcza została poprzedzona pracą warsztatową! Zajęcia jak i sam proces powstawania malowideł poprowadzili artyści z grupy Very Wall – absolwenci Wydziału Malarstwa na warszawskiej ASP – Justyna Szeliga i Mateusz Ługowski.
Warsztaty dedykowane były dla uczniów miejscowej podstawówki. Projekt miał na celu wzmacnianie lokalnej kultury, inicjowanie do dalszych działań artystyczno-kulturalnych oraz poszerzenia horyzontów jak i po prostu otwarcie ludzi na sztukę. W ramach poszerzania doświadczenia artystycznego ale także ze względu na chęć pogłębiania odpowiedzialności za dobro wspólne, uczestnicy mieli okazję razem z artystami malować przystanki. Co więcej akcja miała miejsce w przestrzeni publicznej, bez żadnych pasów, barierek, zabezpieczeń, po to by każdy to chciałby się zbliżyć do twórców ale i też do samej sztuki miał ku temu okazję.


[Logowanie]